A Férfiak Klubja november 19-én, a Férfiak világnapján, rangos gála keretei között adta át a Gránit Oroszlán Példakép Díjakat, elismerve azokat a férfiakat, akik életükkel, elhivatottságukkal és közösségük iránti felelősségvállalásukkal kiemelkedő példát mutatnak, és jövőt építenek nemzetünk számára.
Az esemény a világon egyedülálló módon férfi példaképeket állít minden generáció elé. Az immár nyolcadik alkalommal megszervezett díjátadón öt kategóriában (Apa, Férfi pedagógus, Mester, Felelős üzletember, Közéleti személyiség) ismerték el a példamutató férfiakat. A Díj mára megkérdőjelezhetetlen társadalmi és személyes presztízst jelent. Idén olyan követendő ikonokat díjaztak mint Balogh Levente, üzletember, Horváth Szilárd, televíziós, rádiós szerkesztő és iskolaalapító, Berecz András színművész, vagy Kovács Norbert Cimbi, hagyományőrző, népművelő. A gálán ismert emberek, korábbi kitüntetettek és több száz meghívott vendég méltó módon együtt ünnepelt.
A Gránit Oroszlán Példakép Díjat a Férfiak Klubja 2017 óta ítéli oda olyan férfiaknak, akik a családjuk, közösségük és nemzetük szolgálatában kiemelkedő tevékenységet végeznek. A kitüntetés célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a jövő és a jövő nemzedék szolgálatában álló férfi minta fontosságára, amelyek a társadalom megerősödésének alapját képezik. A díj alapítója, Bedő Imre így fogalmazott: „Egyre nagyobb szükség van olyan férfiakra, akik példát mutatnak a fiataloknak, hitet adva a családban, a felelősségteljes életvezetésben és a közösség iránti elkötelezettségben. A férfi-minta romokban van, követhető férfi példaképekre úgy a fiúknak, mint a lányoknak és az aktív generációnak is egyaránt szüksége van.”
Az Eiffel Műhelyházban tartott díjátadó gála fővédnöke Hankó Balázs, kultúráért és innovációért felelős miniszter volt.
A hivatalos díjkiosztót Bedő Imre, a Gránit Oroszlán Példakép Díj ötletgazdája és megvalósítója, a Férfiak Klubja és a Férfi Nő Akadémia alapítója nyitotta meg: „A Férfiak Klubja mozgalomban helyreállítjuk, és újra követhetővé tesszük a férfi ideát! És ma, a Férfiak Világnapján, a Földgolyón egyedülálló módon évente férfi példaképeket állítunk. A Gránit Oroszlán Példakép Díjat idén is 15 olyan, közöttünk élő, ember kapja, akinek az élete bizonyság. Bizonyság arra, hogy a jó eszményképet követve ma is lehet lámpásként világítani! Férfiként! Az élet szolgálata célt, erőt és egészséget ad. Éljenek a Férfiak!.”
A díjazottakat minden évben a korábban díjazott példaképekből álló Gránit Oroszlán Példakép Testület választja ki titkos szavazással.
Az Apa kategória hangsúlyozza az apai jelenlétet, az otthoni érték-képviselet fontosságát, az apa pótolhatatlanságát. Az idei év díjazottjai ebben a kategóriában: Kovács Norbert Cimbi, Pusztai Tamás és Dr. Sirák Péter.
A Férfi pedagógus kategória rávilágít a férfi pedagógusi példaképek kiemelkedő jelentőségére, a társadalmi lenyomatuk súlyára. A 2024-es év Férfi pedagógus kategória kitüntetettjei: Bese Botond, Bódi Árpád és Szengyel István.
A Mester kategória mindennapi hősöket emel ki, akik nem csupán szakmai munkájukkal, hanem életükkel, emberségükkel és élethez való hozzáállásukkal is példát mutatnak a jövő nemzedéke számára. A Mester kategória díjazottjai idén: Czuppon Péter, Kőrös András és Huszár Árpád.
A Felelős üzletember kategória olyan vállalkozókat, cégvezetőket, menedzsereket emel ki, akik saját érdekeiken túlmutató társadalmi felelősségüket felismerve adnak vissza, formálják környezetüket. A Felelős üzletember kategóriában idén Balogh Levente, Gangel Péter és Kosztolánczy György vehették át a megtisztelő díjat.
A Közéleti kategória az ismert közéleti személyiségek értékrendre, életvitelre vonatkozó rendkívüli társadalmi hatásával járó felelősségét kívánja hangsúlyozni. A Közéleti kategória díjazottjai 2024-ben: Berecz András, Horváth Szilárd, televíziós, rádiós szerkesztő és iskolaalapító, és Dr. Kraft Hunor.
A műsorvezetőGundel Takács Gáborvolt. A rendezvény színvonalát aMogács Dániel humorista meglepetés sztárvendég is emelte.
A korábbi években olyan megbecsült személyiségek részesültek ebben a megtiszteltetésben mint Böjte Csaba, ferences rendi szerzetes; Dolhai Attila, színművész; Imre Géza, olimpikon; Kassai Lajos, lovasíjász; dr. Kiss Gergely, háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó; Lackfi János, író valamint Várkonyi Attila rádiós.