Megérkeztek az első melegebb fuvallatok. Az a 18-20°C-os hőmérséklet, ami ősszel a nyári tűzforró kánikulák után oly hűsnek tűnik, most arra késztet minket, hogy levegyük kabátunkat, és kimenjünk a napra. Nincs is jobb, mint egy folyó- vagy tóparti séta egy kellemes beszélgetőpartnerrel, és amennyiben lehetséges ez, ízletes fagylalttal a kézben.

Azonban sokaknak oda kell figyelniük, milyen fagylaltot fogyasztanak. Ilyenek az ételallergiások vagy a cukorbetegek. Mások már a strandszezon miatt vadásznak a cukormentes, proteindús hűsítő finomságokra. Szerencsére ma már mindenki számára van megoldás. Úgy látom, ma már egyre több fagylaltozó igyekszik mindenki igényeit kielégíteni. Ez egyfelől szakmai és emberi odafigyelés kérdése is, másfelől gazdasági érdek is. Hiszen amennyiben egy családban csupán egy tejfehérje- vagy szója-allergiás is van, a rá nem gondoló helyről az egész társaság kiszorul. Szerencsére a tendenciák abszolút pozitívak. Jó példa erre a Belina Fagylaltozó, aki finomságait a Csepel-sziget több pontján és az ahhoz közeli Dunaharasztiban is megkóstolhatjuk – mondta Dr. Németh Csaba, élelmiszer mérnök, c. egyetemi tanár, aki maga is főként tej-, glutén-, szója- és hozzáadott cukor-mentes élelmiszerek, illetve azok alapanyagainak fejlesztésével foglalkozik. Azonban sok helyen, szerencsére egyre több helyen, nem csak arra figyelnek, hogy mi nincs a termékben, hanem arra is, hogy mi van, és ezáltal mitől lesz egészségesebb. Talán a tejmentes „tejes” fagylaltok példája a legérdekesebb, hiszen a legtöbb növényi-alternatíva rengeteg cukrot tartalmaz, ezáltal nem csak hogy az eredeti, helyettesíteni kívánt termékek fehérje-tartalmát nem helyettesíti, de a szénhidrát bevitelünket is jelentősen megemeli. Azonban vannak más lehetőségek is, és ezt használja a Belina is.

Ma már lehet a tejtermékeket, akár magát a tehéntejet, de a túrót, a cukrászati krémeket és a tejfölt is proteindús, szénhidrát-mentes alternatívákkal helyettesíteni. Méghozzá egy magyar innovációnak köszönhetően. Ugyanis ezeknek a termékeknek mind van egy tojásfehérje-alapú alternatívájuk, amelynek folyamatos fejlesztésében a cég szakemberei mellett a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem kutatói is részt vesznek. A tojásfehérje ráadásul az anyatej mellett a legjobban hasznosuló természetes fehérjeforrás az emberi szervezet számára, ami így, az egész életünkben fogyasztottak közül a legkiválóbb opciónk protein bevitelre. Egy ilyen helyettesítők felhasználásával készült, extrán tojásfehérje-dús fagyival sokak minőségi-éhezése, azaz nagy mennyiségű energiabevitelhez nem megfelelően társuló fehérjebevitele is orvosolható – egészítette ki mondandóját Dr. Németh Csaba.

Egyébként a Belina legnépszerűbb fagylaltozója a szigethalmi Duna-parton található, így a kóstolás egy remek hangulatú sétával egybeköthető, de akár egy finom hekkezést követően is megejthető, hiszen néhány méterre találhatóak az országszerte népszerű Karámtól.

Van, aki sajnos nem tud eljutni idén nyáron a Csepel-szigetre. Számukra is kínálunk egy otthoni megoldást. Méghozzá egy tej-, glutén-, szója-, hozzáadott-cukor-mentes málnafagyi receptet. Ennek a paleo fagyinak nagy előnye, hogy gép nélkül készíthető, azonnal fogyasztható, a maradék pedig jól fagyasztható kis dobozkákba vagy formákba porciózva. Az adagonként számított kalória tartalom nem éri el a 60 kalóriát sem – mondta a szakember.

Hozzávalók:

20 dkg ToTu Krém

20 dkg fagyasztott málna

1 evőkanál citromlé

2-3 evőkanál eritrit

A tennivalónk csupán annyi vele, hogy turmixgépben összeturmixoljuk, és máris fogyaszthatjuk, vagy kis formákba, dobozokba töltve lefagyasztjuk. Micsoda vendégváró finomság, legyen szó barátokról, rég nem látott rokonokról vagy unokákról. Jó étvágyat hozzá!

További információ: https://www.facebook.com/totutojastermek